| Laurențiuuuuu28 a întrebat:

Dacă fac facultatea de matematică și informatică credeți că pot lucra în marketing? Dar dacă fac marketing sau altă facultate înafară de matematică informatică pot deveni prof de mate?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi o pierdere de timp sa faci facultatea de mate info si pe urma sa te duci pe marketing. Nu te opreste nimeni, dar ar fi pierdere de timp.

| sierra1 a răspuns:

Da și NU (la a 2 2)

| Mosotti a răspuns:

Nu poti fi prof de mate fara fac de mate. Cu fac de mate poate poti lucra in marketing daca te pricepi, e bine ca ai o facultate, desi o sa ai mai putina prioritate ca unu cum fac pe domeniu.

| johnnny123 a răspuns:

Știi cum ar fi cel mai bine? Răspunsul o să te șocheze: Dacă vrei să faci matematică, faci facultatea de matematică, iar dacă vrei să faci marketing, faci facultatea de marketing.

| haileewatson a răspuns:

1. Da poti lucra in marketing daca faci facultatea de matematica informatica. Poti lucra in marketing din industria tech, spre exemplu. Poti lucra in marketing indiferent de ce facultate faci, atata timp cat incepi de undeva si usor usor capeti experienta.
2. Nu, iti trebuie fac de mate ca sa devii prof de mate.

| RaduRobertRO a răspuns:

Prima parte e ok, prof de matematica doar universiatea... sau adiacente.

| BeingSelfless a răspuns:

Poți lucra în marketing fără facultatea specială de marketing.
Dar nu poți fi profesor de mate fără facultate, cel puțin să frecventezi pe la "psihologia educației", dacă acea facultate oferă.