| Sebastian_Ciupleu_1996 a întrebat:

As vrea sa stiu cum este la facultatea de matematica-informatica UBB, profilul informatica.Ce se face acolo si ce poti deveni daca termini aceasta facultate.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Aceasta facultate nu este deloc usoara, dar este tare frumoasa pentru cei care au inclinari spre matematica si informatica. Ce poti deveni? Pai, depinde de tine, poti deveni profesor de matematica sau /si informatica, specialist in informatica, vanzator sau ...somer.