| Dvmasster1 a întrebat:

Daca m-am nascut in Anglia si am cetatenie romana, am drept de munca acolo?

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Indiferent ca te-ai nascut sau nu acolo, orice persoana cu cetatenie romana are dreptul de a munci legal in Anglia

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa ai si cetatenie britanica daca te-ai nascut acolo.

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Normal. Ai dreptul sa lucrezi acolo, desi ai cetatenie romana.

| SofiaAndreea a răspuns:

Automat daca te-ai nascut in Anglia ai si cetatenie britanica pe langa cea de roman, deci ai acel drept!

| IoanaSandu a răspuns:

Da ai dreptul sa muncesti acolo.