| Codooooooi696969696969 a întrebat:

Poți merge doar cu pașaportul in Anglia la munca? Și dacă vreau să-mi deschid o spălătorie acolo, e adevărat ca ai nevoie de cetățenie?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu mai poți, doar dacă ai loc de muncă acolo, că ai nevoie de viză.
2. Nu ai nevoie de cetățenie doar de aprobare pentru a deschide acolo o afacere, care să dă în anumite condiții, din care unele sunt restrictive, referitor la suma minimă investită. Dacă vii cu bani mulți de investit acolo, nu vei fi refuzat. Pentru o spălătorie, s-ar putea să nu îți dea voie, că e prea mic capitalul străin cu care vii.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu pasaportul (+eventuala viza) poti intra in orice tara din lume.
Pentru a incepe o activitate comerciala tebuie sa ai drept de rezidenta + inregistrarea unui punct de lucru.

| mihai69 a răspuns:

1. Da;
2. Nu.

| goguPatent a răspuns:

Cu pasaportul poti merge doar ca turist
Pentru munca ai nevoie de obținerea unei vize

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de permis de munca valabil. Ca sa deschizi o firma trebuie la fel sa ai un alt permis dar nu stiu exact cum e acum cu brexit.