| alex2009 a întrebat:

Salut un baietel de 2 luni nascut in Anglia parintii lui sunt romani baietelul are dubla cetatenie ce bani primeste din partea statului roman? Ce acte trebuie sa depun si unde? Multumesc

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Nu stiu daca iti va da ceva la noi nu da nici celor din tara dar celor care sunt afara. e vai de noi. incearca dar nu prea vad ca rez ceva totusi. bafta

| 31957319 a răspuns:

Daca lucrezi cu acte in anglia, cred ca trebuie sa duci dovada ca muncesti, de cat timp muncesti, unde muncesti. Dar vezi ca in tara ii nebunie la capitotolul asta. La buletine inca se mai sta la coada, si din alea, deci pregateste sufletesete.
Si nu stiu daca iti vor da din doua locuri, acum romania fiind in Eu, dar poti sa incerci.
Sa ai macar un an lucrat, asta stiu sigur, si suma parca era de 800 de lei pe luna, nu mai stiu exact, parca, cam 200 de euro, sper sa nu mint.