| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Daca ma duc la filologie si vreau sa fiu ghid turistic, ar trebui sa perg pe intensiv engleza(de ex)?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea joburilor de ghid turistic cer lb. engleza, deci da.

| Satango a răspuns:

Du-te la un profil ce se axează pe meseria de ghid turistic. E o prostie să crezi că nu ai nevoie de limba engleză... ai nevoie.

| Paulvasile10 a răspuns:

Depinde,daca vrei sa fii ghid turistic in Romania, nu e asa necesara limba engleza, decat sa stii sa citesti ani sau inaltimi sau adancimi, si gramatica de baza