| Nitu11 a întrebat:

Daca ma duc la liceu pe profil stiinte sociale intensiv engleza, ce facultai as putea sa urmez?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Poti urma ce facultate doresti dar in primul rand vei putea opta pentru o facultate de profil umanist (tu urmand cursurile unui liceu umanist), dupa cum urmeaza: Psihologie, Sociologie, Filosofie, Psiho-Pedagogie, Jurnalism, Stiinte Politice, Administratie Publica, Drept, Limbi Moderne Aplicate, Litere, Geografie, Geogra-Turism, Istorie, Studii Europene, Studii de Securitate. Daca iti va placea limba engleza normal ca vei putea alege o facultate de profil care sa imbine umanismul cu engleza, precum Limbi Moderne Aplicate sau de ce nu, Publicitate. Oricum, ai multe variante. Mult succes!

3 răspunsuri:
| allex20n a răspuns:

In ziua de azi poti face ce facultate vrei. happy dar in functie de profil ai putea alege psihologia/sociologia, litere, limbi moderne, istorie, geografie... dar ti-ar fi greu daca ai merge la inginerie pentru ca la stiinte sociale nu se prea face matemetica, precum nici chimie sau fizica decat o ora sau doua pe saptamana. sper ca te-am ajutat.

| taviyamato2 a răspuns:

Ce facultate vrei laughing

| denismerty a răspuns:

PROFESOR de istorie sau de engeza, un loc de munca la un muzeu, sa lucrezi printre arhive, etc.Sau sa lucrezi ca ghid.