| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa intru la un liceu profil stiinte sociale-intensiv engleza trebuie sa dau proba de bilingv engleza?

Răspuns Câştigător
| OrangeJuice a răspuns:

Fiecare liceu isi organizeaza propriul test intensiv dupa ce ai fot admisa la liceul respectiv.Si te inscrii atunci.Dar daca dai examenul bilingv si vrei sa mergi la intensiv te baga direct, fara sa mai dai proba organizata de ei.Bine ar fi sa mergi si la bilingv ca sa scapi, iar daca nu il iei o sa stii cam ce sa pregatesti pentru intevsiv(unde va fi mai usor)

3 răspunsuri:
| Oxanna a răspuns:

Dada.ca sa mergi la bilingv trebuie sa dai exam. ori din engleza ori dinza ori francezahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu intensiv englez nu cred ca are de-a face cu biligv englezthinking Adica unde cu intensiv ai sa dai la inceput o proba scrisa si cred ca si orala

| DirtyKush a răspuns:

Corect -Yoanna803, eu sunt la filologie intensiv engleza si nu am dat niciun test.