| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Daca media mea de admitere e de6, 77 pot sa trec un liceu de exemplu de7 pe acea foaie cu coduri?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca mai intai la liceele de top. Mie mi s-a intamplat anii precedenti sa se intre cu 9, cand am intrat eu a fost cu 8, si acum se intra cu 6. Nu pierzi nimic ca incerci sa te duci si la licee de 8 sau 9, nu se stie ce candidati ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scrie orice liceu, insa nu se stie daca o sa intri. Cel mai bine pune optiunile in functie de ce iti doresti, si chiar daca nu intri la primul intri la al doilea, la al treilea... Ai grija ca mediile au crescut, sa nu cumva sa pui vreun cod (pe la ultimele optiuni) care este departe de tine sau care nu iti place, deoarece poti intra acolo si ar fi pacat.

| Moldoveanu15 a răspuns:

De putut poti, de intrat mai rarut ca-i mai dragut. A fost foarte usor anul asta si mediile o sa creasca deci nu prea cred. Tinteste la ceva cu medie de pana la a ta ar fi bine. Dar poti incerca si la cele cu 7 dar cel mai important sa pui primul liceu. Altfel n-ai sanse.