| AnonimDedicat a întrebat:

Daca merg la o universitate de informatica cum ar fi cea din Iasi UAIC conteaza pe ce profil merg daca vreau sa devin programator? Sa am un job pe partea de scriere de cod, de exemplu web developer, game developer etc.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista universitate de informatica. In schimb exista facultate de informatica in cadrul Universității AIC

| sierra1 a răspuns:

Păi UAIC are și secția de Teologie Ortodoxă. Crezi că te-ar deranja in traseul tău de web developer, game developer etc?

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu conteaza asa mult pe cat ai crede.Eu am citit pe reddit ca multi s-au reprofilat destul de usor. Daca ai vointa si determinare, reusesti.Succes!

| Hyperion7 a răspuns:

Nu contează, dar daca vii de la uman, trebuie sa faci pregătire in avans(nu că la real n-ar fi nevoie, da înțelegi ideea ), iar dacă ești dispus, atunci du-te.
Eu îți urez mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar cel mai bine e sa vii de la mate info sau științe ale naturii! Altfel este mai greu

| Darius50boss a răspuns:

Nu prea contează nu mai că după trebuie să bagi tare