| anonim_4396 a întrebat:

Daca merg la un liceu uman stiinte sociale, depinde de liceu ce limba straina fac? Cate limbi straine se fac la stiinte sociale?

3 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

4 limbi straine in clasele 9 si 10 si 3 limbi in clasele 11 si 12. Depinde de liceu care sunt aceste limbi straine. Eu sunt la acest profil si fac engleza, franceza si spaniola si am facut si latina. La alte licee se mai face si germana, italiana.

| dya_4589 a răspuns:

Sora mea e la stiinte sociale si face 3 limbi straine, engleza si franceza care le facea din generala si spaniola ca optional...

| MaRy_6119 a răspuns:

Depinde si din ce oras esti.De ex. la noi in liceu cand s-au facut inscrierile fiecare a complectat o foaie pe care trebuiau trecute printre altele si limbiile straine studiate in generala. Apoi se vedea care limbi au fost studiate de mai multi elevi si alea se alegeau.In general e engleza, latina si franceza sau germanathinking