| Ssergiuu a întrebat:

Daca merg pe științe ale naturii pot sa merg la academia de poliție?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-are nicio treaba numa te chinui in paralel cu-n bac care n-are treaba cu domeniul tau si iti ingreunezi singur munca. Asa la filologie sau stiinte sociale ti se suprapunea bacul cu admiterea la istorie si aveai mai putin de invatat.

| Dorescraspunsuri69 a răspuns:

Sigur ca poti, doar ca o sa-ti fie mai greu cu admiterea deoarece la academie sa da din istorie, engleza si română +sport
Eu ti-as sugera sa mergi la un profil umanist, de exemplu filologie sau un profil unde sa faci istorie si o limba straina intensiv
Sper ca te-am ajutat!