Întrebare recomandată | Lowly a întrebat:

Pentru a lucra in criminalistica, ce studii sunt necesare? Adica daca as da la drept (este o sectiune specifica pentru asa ceva? ) apoi ce ar trebui sa urmez? si daca nu la academia de politie? dar sunt deja in clasa a 10 la profilul stiinte ale naturii ..deci dupa ce termin liceul as putea da la academia de politie? ..sau la drept big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca ai diploma de bacalaureat. Pentru recrutare trebuie sa te interesezi la Inspectoratul Judetean de Politie din judetul tau.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa urmezi Academia de Politie, specializarea criminalistica.

| Lowly explică (pentru Ioandelasal):

Si dupa ce termin clasa a 12-a pot sa dau la academie, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Lowly):

Da, daca ai diploma de bacalaureat. Pentru recrutare trebuie sa te interesezi la Inspectoratul Judetean de Politie din judetul tau.

| Sabiina a răspuns:

Trebuie sa dai la academia de politie

| qarim a răspuns:

De unde esti? Si eu sunt in clasa a10a tot pe stiinte ale naturii laughing