| AnonimDedicat a întrebat:

Daca nu am avut niciodata un job trebuie sa imi fac CV gol pentru angajare sau nu mai are rost?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un CV trebuie sa contina toate datele tale reale (nume, prenume, orasul, emailul unde poti fi contactat, numarul de telefon) si despre scoala terminata, experinta ta profesionala, ce calificari ai, ce cursuri si certificari ai, ce experienta ai, cate limbi straine cunosti, daca ai mai lucrat si in alta parte samd.

Mai trebuie sa contina starea ta civila (casatorit sau nu).
Trebuie sa scrii un pic si despre tine: ce hobby ai, ce-ti place sa faci, ce te pasioneaza etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in CV nu ai trecut doar locurile de munca, mai sunt si alte lucruri

| dullcat a răspuns:

Mi-e foarte greu sa cred ca la scoala nu ti s-a cerut CV macar o data, ca tema.Eu am avut si am scris de concursuri sau voluntariat, plus abilitatile pe care consideram ca le aveam atunci.

| mastadont a răspuns:

La locuri de muncă anterioare nu treci nimic, în rest, CV-ul trebuie completat normal, cu studiile tale anterioare, voluntariate, diplome, etc.

| StoicAnalysis a răspuns:

Cauta un CV de pe net si inlocuieste datele de acolo cu ce ti se potriveste tie. La rubrica experienta profesionala, nu scrii nimic.