| anonim_4396 a întrebat:

Daca stiu doar limba engleza ma pot anagaja undeva?

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Desigur, dar trebuie sa mai stii si altceva daca nu-ti convine sa fii traducator cu atestat.

daniela
| daniela a răspuns:

BAnuiesc ca limba engleza ca varianta de limba dar ceva ceva tot stii sa faci : sa lucrezi pe calculator de exemplu. Da poti incerca un serviciu de secretariat, iar pentr-un job intr-un supermarket nici nu-ti trebuie limba engleza.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde ce gasesti, nu esti singura ce cunoaste limba engleza, depinde de cerintele postului...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da. Cel putin la noi in tara ar trebui sa ne bazam pe limba romana si eventual ca si avantaj sa fie o limba straina.

| petitdreamer a răspuns:

Depinde unde vrei sa te angajezi... daca vrei sa lucrezi spre exemplu ca vanzator/are, nu iti trebuie engleza mai deloc... daca lucrezi la un calculator, iti trebuie doar limba engleza... dar sunt multe job-uri care nu necesita limba straina, ci doar romana...in chimba sa ai liceul terminat si o diploma de bac, si cam asta ar fi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, dar să ai și minim liceul terminat cu diplomă de bacalaureat.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te intereseaza un job in sistem MLM, te rog sa ma contactezi la job.metropolitan@yahoo.com

| DeeA_7228 a răspuns:

Dar poti si fara engleza...acuma depinde ce vrei sa faci happy

| demmo20032000 a răspuns:

Nu cred ca este o piedica sa te angajezi, daca sti doar engleza.Asta depinde foarte mult si e ce vrei sa faci.
Bafta.