| KiSS_4146 a întrebat:

Ce limba stiti?
eu stiu engleza bine
voi?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Nu stapanesc deloc engleza! In generala am avut o profesoara jalnica! Ne povestea (la ora) cum face ea dulceata de trandafiri... spala petalele, pune putin zahar (parca eram la ora de gastronomie). Sti, daca ne la inceput nu pasesti cu dreptul. dupa iti e mai greu. La ea, aveam 10. Eh, la liceu de-abia, de-abia am scos un 7.
Dar cu franceza a fost altfel... Aveam o profa atat de exigenta. Invatam franceza pe banda, iar acum imi prinde bine.
Deci, franceza.

23 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Cel mai bine limba spaniola. Apoi engleza si apoi franceza. La franceza am avut o profesoara care venea de doua ori pe luna la ore sau mai rar... deci nu prea aveam ce sa inavatam.

Psihoyounger

| inna a răspuns:

Engleza si Franceza.

| maryana5 a răspuns:

@cami si eu am o profesoara jalnica... cel putin am avut noroc sa invat de la straini englezawinking am vorbit cu americani(in scris) si am prins ceva big grin
xoxo, mary peace sign

| JustMeFlory a răspuns:

Engleza in primul rand, si dupa franceza, si la anul voi invata si italiana. Dar engleza o stapanesc cel mai binehappy

| ViVi a răspuns:

Engleza

| Brigitta a răspuns:

Pai romana, maghiara si germana de la parinti big grin
Engleza f bine, sunt si la faculta cu profil in engleza big grin Si de 2 ani spaniola happy
As vrea sa invat franceza dar nu reusesc nici cum sad

| crisS a răspuns:

Si eu vorbesc engleza! Si inteleg si germana nu chiar atat de bine ca engleza dar...

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Engleza, franceza(nu foarte bine) si spaniola.

| nuamnuvreau a răspuns:

Buna! Eu stiu romana, ca doar din Romania sunt, engleza si putina turca.

| LuS[z] a răspuns:

Engleza si franceza

| biancabellaa a răspuns:

Engleza
si
spaniola

| dulcika a răspuns:

Buna.
eu stiu:franceza, spaniola, putina italiana si ceha(este cam grea ceha)...si putina engleza ca nu srica delochappy

| Notme a răspuns:

In primul rand, spaniola(locuiesc de 8 ani in Spania), valenciana(un dialect tot din Sp) si dupa engleza.

| Deny_8368 a răspuns:

Engleza...franceza asa si asa... dar cel mai mult imi place spaniola ...chiar daca engleza e mai importanta

| Anna_1499 a răspuns:

Engleza. ma descurc cel mai bine.

| I'm just me a răspuns:

Engleza

| alice_6789 a răspuns:

Spaniola si engleza... Si franceza dar putin

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Engleza si foarte putin franceza. xD

| rox a răspuns:

Engleza cel mai bine.happyfranceza decat inteleg da' nu cred ca pot sa port o conversatie+ca nici nu-mi prea place, pe cand in spaniola pot.happy

| perfect a răspuns:

Engleza stiu bine.Franceza si Portugheza inca le invat.

| maria_2128 a răspuns:

Engleza este de baza, insa nu este suficient. Inteleg si franceza insa nu prea ma descurc sa vb..., spaniola doar vorbit si turca nivel mediu ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japoneza tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza, si putina spaniola dar cel mai bine stiu limba iubitului meu...