| doctorzdix a întrebat:

Daca sunt la un liceu de constructii profesionala si mi-as dori sa fiu doctor veterinar sau macar un asistent as mai putea face ceva an cazul asta.ex dupa10 sau11 clas sa fac un curs sau...atept ajutor.atentiones ca nu am avut note prea bune...si nu am dat examenul de a8 a. iubesc animalele si simt o atractie.va rog nu va bateti joc.mersi

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Poti deveni doctor veterinar daca asta iti doresti. Singura conditie e sa ai diploma de bac pentru a putea merge la facultatea de medicina veterinara. Apoi sa te tii de invatat pe parcursul facultatii. Daca faci asta nu o sa mai aiba nicio importanta ce ai facut pana acum sau cat de bun ai fost in scoala, la facultate o poti lua de la 0.
Deci acum fa cumva ca sa iti poti da bacul si sa il si iei.