| Alinsbd a întrebat:

As avea nevoie de ajutor. Sunt la liceu (profesionala) de constructii si nu-mi place aproape de loc in afara ca este foarte usor. Sunt ultimu an.As vrea sa incep alte cursuri stiu eu altceva ex: padurar ....stiu eu poate o sa va radeti jandarm... doctor, veterinar, asistent.Cei in cauza ma pot indruma cu niste sfaturi etc. orice sfat mi-e de ajutor.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea liceului, cu diploma de bacalaureat, poti urma scoli postliceale/facultati in orice profesii te intereseaza. Ce sa urmezi nu cred ca putem spune, nu cunoastem calitatile tale si nici ce doresti mai mult.

| Alinsbd explică (pentru Ioandelasal):

Scuze am scris dar poate nu ai citit sunt la profesionala. deci nu dau bacul doar sada fac la seral dupa.de aia am spus daca as puta face cev ca de transferat nu ma mai transfer mai am vo cateva luni

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alinsbd):

Prima data am vazut liceu, ai scris profesionala in paranteze.
In orice caz raspunsul meu este corect si daca esti la profesionala, pentru profesiile insirate (cu exceptia padurar) este obligatoriu liceul si apoi o scoala postliceala sau facultate, dupa caz.