| thelovelyangel a întrebat:

Sunt in clasa a7a si ma gandesc la ce liceu sa merg si ce profil sa-mi imi aleg. As dori pe partea lingvistica(romana, engleza, franceza). Prin reviste, net am vazut ca pentru acesta parte sunt profilurile: real, uman, filologie. De ce sunt 3 si de ce se numesc astfel(diferente). Dupa liceu vreau sa-mi aleg fac. de medicina(farmacist, asistent, doctor etcccc) sunt bune aceste profiluri?

Răspuns Câştigător
| msweety a răspuns:

Daca vrei limbi straine dai la uman :bilingv, iar daca vrei sa dai la medicina dai la real:stiinte ale naturii