| TimpLiber a întrebat:

Daca termin liceul. la profil Electric. cam ce facultate s-ar potrivi pentru o fata? big grin

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Electronica si electrotehnica (e destul de buna facultatea si interesanta), sau poti sa incerci chiar si telecomunicatii, si orice alta facultate bazata pe mate, fizica, eventual in cadrul univ. la fac de matematica, sau de fizica (poti deveni profesor).

| adriangabor92 a răspuns:

Facultatea de elctricitate

| Altu a răspuns:

Electrotehnica? Ar trebui sa fie in cadrul Politehnicii prin toate centrele universitare.