| anonim_4396 a întrebat:

Dacă un angajator te-a concediat sau ți-ai dat tu demisia de la un anumit loc de muncă, te poți reangaja din nou tot acolo, dacă mai vrei? Dacă ai cunoștiințe acolo sau într-un alt fel...

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Te poți reangaja dacă este de acord și angajatorul, nu este suficient să vrei tu. Crezi că te poți reangaja acolo pe furiș, fără știrea celui care te-a concediat?

4 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Ce întrebare e asta? Dacă sunt de acord ambele părţi bineînţeles că da. Pe ce lume trăieşti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te a concediat de ce crezi ca te ar mai angaja?

| nda a răspuns:

Daca te-a dat afara inseamna ca nu mai are nevoie de tine. Daca ai plecat tu, nu mai esti de incredere. In ambele cazuri, nu cred ca te va reangaja.

| Lucian4 a răspuns:

Doar daca te concediaza nu te mai intorci, de asta a concediat sa nu mai lucrezi acolo.