| WayhaughtK a întrebat:

Daca voi face facultatea de limbi aici, ca si ce voi putea lucra in Canada?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poți fi traducător dar nu cred ca vei mai folosi limba romana. Adică tu dacă studiezi sa zicem chineza și spaniola poți traduce din engleza in aceste limbi sau din aceste limbi in engleza. Sau franceza ca tot se vorbește acolo...sau faci ce combinații vrei tu.
Dacă vrei sa faci facultatea de limbi străine pe engleza sau franceza mai bine las-o balta ca nu merita, fa altceva cu timpul tău.

| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! Poate zilier pe la McDonald sau altundeva.
Dar nu-ti fa probleme, ca nu ti se va da viza de emigrare sau munca acolo doar pe baza unei facultati de limbi aici.