| Wayhaught a întrebat:

Este recunoscuta diploma de psiholog in Canada?
Voi putea lucra?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este recunoscuta diploma in Canada, va trebuii sa mai faci vreo 2 ani de cursuri pe la ei, sa treci de examenele lor si posibil sa ti se dea drept de profesare.

| relian a răspuns:

De recunoscut trebuie sa ii intrebi pe aia acolo.De lucrat nu stiu daca o sa poti lucra eventual la negru daca nu ai viza de lucru sau sa fii rezident acolo. Vorbesti de lucru de parca ai fi canadian, voi daca ati vazut ca nu se mai cer vize, deacu gata plecati in c anda va apucati de muncalaughing sau de mai stiu eu ce altceva.Frate in canada mergi doara in vizita si aia e tot, daca rami peste viza ai interdictie.Cu viza de turist ca aia poti lua sau vorba vine deci intrarea aia acolo se face gen turist ceara daca nu-i viza de la ambasada tot ti se pune viza la aeroport si e de turist laughing.Ca sa poti munci emigreaza, depune acte de emigarere si daca te duci in Quebec in 6 luni deja esti acolo, daca te duci in rest in 2 ani esti acolo, dara cu acte tot poti munci, invata ce vrei tu, apoi dupa 3 ani devii canadian.Gata is psiholog ma duc in Canada sa muncesc laughing de parca nu stiu ce mare geniu ai fi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai facut cont nou?laughing)
E foarte putin probabil sa lucrezi intr-un astfel de domeniu daca alegi sa emigrezi, asta nu doar in Canada, nici in Romania nu prea-ti gasesti de munca cu specializarea asta.

| Staind a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai documenteaza-te

| anonim_4396 a răspuns (pentru Staind):

In legatura cu?