| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa dau la academia militara anul viitor, contează daca am probleme de vedere?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O conditie obligatorie pentru a candida este sa fii perfect sanatos, inclusiv sa ai vedere buna.
In ce mod te afecteaza vederea si daca iti permite sa candidezi o poate spune doar comisia medicala.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Vei vedea dupa ce vei fi examinat de comisia medicala.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand am dat eu examen am fost 24 pe loc. Dupa vizita medicala am ramas jumatate.

| UnBaiat439 a răspuns:

Depinde cat de grave sunt problemele de vedere. Din cate stiam de la un prieten, ca sa intrii acolo trebuie sa fii complet sanatos. Dar merita sa incerci. Doar comisia poate stabili daca esti apt sau nu de academia militara.