| MusicVoice a întrebat:

Buna,TPU.Imi spuneti si mie ce liceu (profil) ar trebui sa urmez ca sa intru la facultatea de psihologie? Nu ma pre pricep si am nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Ştiinţe sociale sau filologie ar fi ideale, dar poţi şi de la restul.
O să vezi în facultate că nu prea contează la ce ai terminat. Poate în anul I chiar ai un avantaj dacă te pricepi la mate.

3 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Stiinte sociale din cate stiu eu, dar nu sunt sigur.

| lovemeoana a răspuns:

Stiinte sociale

| Dianne18 a răspuns:

Cu bacul de la liceu teoretic, poti da oriunde. pentru o.
Du-te acolo unde crezi ca ai sa te descurci mai bine insa e bine sa ai o baza stiintifica ( pentru ordonarea mintii) ca psihologii mai bat si campii...