| georgy001 a întrebat:

Daca vreau sa dau la facultatea de psihologie, sa dau bacul la psiho sau la logica? Am auzit ca cel la logica e mai usor si pot obtine o medie mare si ca la psihologie e mai geu

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Alege materia, la care te pricepi mai bine, La facultate oricum in primul an se reia cam tot ce ai invatat la liceu

| Jolenne a răspuns:

Iti spun din experienta: bacul la logica este floare la ureche. Ai in jur de 30 de pagini de invatat si de lucrat cateva exercitii. Pe lang la psihologie trebuie sa tocesti extrem de multa materie.
Iti recomand cu incredere bacul la logica, pentru ca poti sa iei o nota frumusica. Eu am invatat cam cu doua luni inainte de bac si am luat 9, 60. Deci, cu putina concentrare si atentie, poti sa iei mare.
Spor!