| Bertha57 a întrebat:

Buna tuturor! Am o prietena care s-a mutat pe profilul tehnologic de la științele naturii pentru a da bacul mai usor la mate. Intrebarea mea este daca va putea da admiterea la Psihologie Bucuresti caci am auzit de la cineva ca nu ar putea din cauza profilului.
Si totusi, m-am gandit sa ma transfer si eu acolo deoarece bacul la mate e mai ușurel iar eu am nevoie de o medie mare pentru facultatea la care as vrea sa intru.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta profilul liceului absolvit pentru admiterea la oricare facultate, importante sunt diploma de bacalaureat, indeplinirea conditiilor pentru a participa la admitere (acolo unde se cer) si reusita la admitere.
Sigur ca te ajuta putin daca ai absolvit liceul la un profil asemanator cu cel al facultatatii la care vrei sa mergi.

| Hyperion7 a răspuns:

In teorie nu cred că ar conta profilul, atât timp cât a dat bacul.
La noi in Romania e ca la nebunihappy
Cunosc cazuri de persoane care de la filo s-au dus către medina sau economie.
Deci nu cred că te-ar putea opri asta, în condițiile în care te pui pe treaba!