| Ancuta7878 a întrebat:

Daca vreau sa intru la un liceu. ca apoi sa pot da la facultatea de drept, cam ce materii trebuie sa fie la " baza" pe ce se axeaza liceul? ( ca apoi sa dau la drept )

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Bună, în general filologia ca sa ai oarecum o direcție,o bază dar na, la mine nu prea a contat liceul, eu făcând industrialul. Succes.

| Papucinii a răspuns:

Engleza, Gramatica si Istoria

| Geass a răspuns:

Depinde.Daca vrei sa practici avocatura in alta tara ar fi bine sa aiba ca materii limbile straine.