| Teodora777 a întrebat:

Daca vreau sa intru la un profil de exemplu" stiinte sociale intensiv engleza" trebuie sa dau examen la engleza?

Răspuns Câştigător
| bogz a răspuns:

Nu crede-ma ca cei care au spus da habar nu au.Nu ai nevoie de testul de limba pentru intensiv ci doar pentru bilingv.Vei intra.

10 răspunsuri:
| Kassandra1408 a răspuns:

Da. La toate profilele intensiv se da examen scris si oral la limba respectiva. Dar e destul de usor, la nivel de FCE - CAE. Multa bafta!

| Oxanna a răspuns:

Da, trebuia sa fi dat examenu de bilingv in 1 iunie...happy

| bogz a răspuns:

Pentru intensiv nu se da, poate in viitor se vor da, la bilingv se fac 6 ore pe saptamana de engleza

| DianaScorpio a răspuns:

Da. Din cate stiu eu, pentru profilele cu engleza intensiv sau cu bilingv, trebuie sa ai examenul la engleza luat.

| MissPurple a răspuns:

Nu

| KiddaLove a răspuns:

Nu draga mea... pentru profilele cu intensiv nu se sustine proba de verificare a cunostintelor de limba respectiva... doar la bilingv laughingcare nu e cazul tau deci in concluzie raspunsu la intrebarea ta este nu!

| buzeduulci a răspuns:

Da, pentru ca la SSU trebuie sa dai bac la o limba straina. si pentru ca ai intensiv engleza, vei da le English.

funda?:*

| WhiteRose a răspuns:

Bogz
se da examen pentru si pentru intensiv, dar dupa ce intri la liceu, dupa ce ai fost deja repartizata se fac clasele de intensiv

decat la biligv se dadea inainte

| WhiteRose a răspuns:

Bina ma, cum ziceti voi,
Pe vremea mea se dadea, cel putin am colege la intensiv engleza care au dat proba ca sa fie in clasa de intensiv engleza, cred ca asta a fost pentru ca era cererea mai mare decat locurile si probabil trebuiau alesi cei mai buni

| maria_3624 a răspuns:

Cu siguranta.happy