| x3Whatever a întrebat:

Daca vreau sa ma angajez pe un post care necesita cunoasterea unor limbi straine trebuie neaparat sa fac facultatea de limbi straine sau sa am niste examene luate? Sau o sa mi se faca o evaluare de catre angajator? Nu vorbesc de engleza sau franceza, ci de limbi mai exotice.

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Depinde si pe ce post vrei sa te angajezi happy
ca daca vrei sa fi profesor de portugheza (exemplu) sau traducator trebuie sa ai o patalama la mana!
Daca limba straina este doar un plus pe care angajatorul il cauta...nu ai neaparata nevoiewinking acum depinde si de cine te angajeaza happy

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Numai angajatorul te poate lamuri.