| Elena1234456 a întrebat:

Daca vreau sa ma fac procuror criminalist, este in regula sa dau la profilul matematica-informatica (pentru liceu, clasa a 9-a). Ce profil ar trebui sa aleg?

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale si nu e fain.
si apropo cu mate-info poti face absolut orice facultate.winking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea de drept, unde, din cate stiu, se da proba la romana si istorie. Specializarile se aleg ulterior.

| nonameanca a răspuns:

Well...nu prea conteaza ce faci in liceu, doar unele materii te pot ajuta. spre exemplu, pentru domeniul tau cred ca s-ar potrivi un liceu economic, te ajuta la examenul de admitere la facultate.

| asya a răspuns:

Nu te ajuta deloc materia de la liceu la facultate, insa ai grija daca te duci la mate -info intereseaza-te putin! Ca informatica nu consta doar in a invata sa lucrezi pe calc, ci trebuie sa inveti programari si lucruri foarte dificile pentru cineva nepasionat de asa ceva! Si matematica la liceu este f grea! Te informez pentru ca eu am facut aceasta greseala.Si acum nu am medie peste 6 la info si in clasa nu este elev cu media peste 8 la info! E foarte urata materia! Repet! Daca iti place si ai o pasiune pentru programari, etc...atunci merita sa mergi la acest profil!

| Cronki a răspuns:

Pentru procuror trebuie sa dai la Drept, n'ai nevoie de matematica si informatica. Urmeaza un liceu cu profil umanist adica: (Filosofie, Limba si Literatura, Limbi Moderne Aplicate, Istorie s. a. m. d.) Dar daca ai inclinatie spre mate-info atunci mergi pe aceasta linie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce are legatura cu dreptul este pe profil umanist din cate stiu. Specializarea Stiinte Sociale cred ca ar fi cea mai indicata, te pregateste cel mai bine pentru admiterea la drept sau la politie. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varamea a dat la politie si a fost la filologie acum nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profil uman

Răspuns utilizator avertizat