| GaByX a întrebat:

Salut Tpu..am si eu o nelamurire.Sunt in clasa a 8-a si m-am gandit ca la liceu sa urmez profilul mate-info.Cum imi aleg intensivul si ce ar trebui sa aleg ca intensiv?(precizez ca nu prea imi place fizica si chimia, ci engleza si matematica putin mai mult)informatica n-am facut dar ma pricep cat de cat in calculatorare.Dau funda.Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ade009 a răspuns:

Asta vb cu directoarea sau secretara nu mai stiu dar nu cred ca trebuie sal scrii pe foaie...thinking funda?

9 răspunsuri:
| Ade009 a răspuns:

Tu nu ai ce sa cauti la mate-info daca nu iti place fizica si chimia eu sunt la mate-info fac fizica 3 ore pe saptamana si chimie 2 eu zic sa mergi mai bine la filo dar daca te pui pe treaba te-ai descurca, sper ca te-am ajutat happy:*

| GaByX explică (pentru Ade009):

La uman nu ma gandesc sa merg deoarece nu ma pricep la istorie si la tina si in +aceste ore ma plcitisesc...3 ore de fizica si chimie pot face fata deoarece si acum in clasa 8 am 2 ore pe saptamana.dar ma lamureste si pe mine cineva la partea cu intensivul?

| Ade009 a răspuns (pentru GaByX):

Vrei sa mergi la intensiv mate info?

| GaByX explică (pentru Ade009):

Vreau sa merg la profilul mate-info si am inteles ca trebuie sa iti alegi intensiv engleza sau informatica sau am mai auzit de blingv engleza.Nu prea stiu ce inseamna astea si cum imi aleg intensivul? Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.

| Ade009 a răspuns (pentru GaByX):

Da am inteles. deci daca vrei sa mergi de ex la mate info intensiv eng o sa faci multa mate fizica si chimie + engleza si la bilingv faci in ambele limbi adica si romana si eng si eu sunt la mate info bilingv franceza si fac mate 4 ore pe saptamana 3 fizica 2 chimie si fr 5 deci fac mai multa fr decat matelaughing sper ca te-am ajutat :* app de unde esti?

| GaByX explică (pentru Ade009):

Sunt din Focsani..si mai am ceva de intrebat:care ar fi cel mai bun intensiv pentru mine? si cum aleg acest intensiv

| Ade009 a răspuns (pentru GaByX):

Daca am inteles eu bine iti place, unpic, mate si engleza nu? daca te descurci la eng incat sa nu ramai corigenta poti sa mergi la intensiv daca nu mai bine du-te la bilingv

| GaByX explică (pentru Ade009):

Intensiv engleza? si cum il aleg adic il scriu pe fisa aia de inscriere cu optiunile? sau se alege la liceu?

| Ade009 a răspuns (pentru GaByX):

Asta vb cu directoarea sau secretara nu mai stiu dar nu cred ca trebuie sal scrii pe foaie...thinking funda?

| matei1411 a răspuns:

Buna! deci daca vrei sa dai la liceul cu profilul matematica informatica intensiv o sa ai doar informatica intensiv ...si matematica dar cele mai multe ore o sa faci de informatica. si testele la informatica pe care o sa le dai nu o sa fie in scris! ci profesorul o sa va invete sa faceti fel de fel de programe si voi trebuie sa exersati si acasa cum se fac programele iar la test o sa il faci cap coada fara sa te ajute nimeni.
funa? big grin