| LoveItachi4Ever a întrebat:

Am 14 ani si sunt la profilul stiinte la liceu. As vrea sa devin criminalist..adica procuror criminalist. Ce studii trebuie sa urmez si este bine la ce profil sunt? Ce criterii trebuie sa urmez?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a ajunge procuror trebuie sa faci facultatea de drept, sa reusesti la examenul de admitere la INM, faci 2 ani aici, reusesti la examenul de absolvire, apoi faci 2 ani de stagiatura si reusesti la examenul de definitivat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stiinte e bine. Ca criminalist te vei lovi de tot felul de probleme si probe. Va trebui sa faci Academia de politie sau Dreptul.

| vangaelis a răspuns:

happy mda, lamurit-am treaba cu dumneavoastra

| TheTelemea a răspuns:

Nu e bine. Muta-te la industrial(e mai usor si n-are bac greu) si apoi fa postliceala de criminalist si de procuror.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheTelemea):

Tu stii ce inseamna sa fii criminalist?! El are nevoie sa invete serios din toate materiile. Si, de unde ai scos ca exista POSTLICEALA de procuror? Ca sa fii procuror trebuie sa ai Dreptul si inca ceva.

| TheTelemea a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista ma... exista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheTelemea):

Ia-n auzi! Cumnatul meu este seful serviciului Criminalistica. Si nu are postliceala. A facut Academia de politie si mai tirziu si Dreptul.

| TheTelemea a răspuns (pentru anonim_4396):

E pus pe pile, huaa, rusineee.
Apropo, ce e asta ma? Chat?

| TheTelemea a răspuns (pentru TheTelemea):

Da

| vangaelis a răspuns (pentru TheTelemea):

postliceala de criminalist si de procuror? de unde ai scos asta Telemeauo?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheTelemea):

Il cunosti?
Numai unul ca tine cu "industrialul" face huoo si vorbeste asa. Lasa copiii sa invete. Daca tu nu esti in stare, abtine-te de la sfaturi proaste si de la injurii.