| gomen a întrebat:

Daca merg la o facultate de arte trebuie sa fac liceul de arte?
Sunt clasa a 8-a si as vrea sa merg la arte, la arhitectura, dar eu nu am luat cateva ore de desen, nu stiu unde, s-asa nu ma descurc prea bine dar as vrea sa invat. Liceul la care vreau sa intru este in Timisoara, Liceul de Arte Plastice. Si nu stiu daca o sa intru, eu voi incerca, dar nu prea cred pentru ca locuiesc la tara si ii ajut pe ai cu treburi si n-am timp, absolut deloc. Si de aceea as vrea sa iau cateva ore de desen macar sa imi dau drumul la mana. Dar nu stiu unde.

2 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Nu, nu trebuie sa faci si un liceu de arte musai. E aproape irelevant ce liceu faci, dar desigur ca trebuie sa ai cunostintele necesare pentru a intra la o facultate de arte

| Miriam567888mn a răspuns:

Salut că să intri sigur îți tbr neapărat meditați cu diriginta dirigintele clasei.
Mai întâi trebuie sa te duci la director să vadă dacă are locuri libere dacă nu, nu, dacă da întreabă directorul de nr de tel al dirigintei dirigintelui.
Meditațiile de obicei sunt 100 de lei și dacă ai talent 4-5-6 ședințe. Ai să te duci tu sau mama ta la profesorul de istoria artei ce îți va da la examen.
Mult noroc!big grin