| anonim_4396 a întrebat:

Dau FUNDA >--- hei am o intrebare, tocmai acum cateva minute am vb cu cineva care imi spunea ca e operator pc, a facut doar un curs si ca lucreaza de acasa la nu stiu ce site al scolii, si ca i se trimite prin mail ceea ce are de facut, nu prea am inteles...si intrebarea mea este: 1. ce curs trebuie sa faci pentru operator PC? 2. cat dureaza acest curs si cat costa? si 3. mai important, unde se poate lucra de acasa cu aceasta functie de operator PC, doar la site-uri ale scolii (nu prea inteleg, imi cer scuze) si 4. ce face concret, acest operator PC, cu ce se ocupa pe calculator? multumesc mult, pup (ma intereseaza pentru o prietena care are o problema si nu poate sa se deplaseze, are nevoie de o munca facuta acasa, si m-am gandit la aceasta functie, dar as vrea sa stiu aceste lucruri)va rog din suflet! mai ales, unde se poate angaja, cu aceasta functie, de acasa

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de cursuri, se fac mai peste tot prin oras (pe la scoli postliceale, firme private samd) sau chiar si online. Un simplu search pe google te va ajuta. Sunt cursuri care te invata lucrurile de baza pana la lucruri mai avansate care dau spre programare.

Ce face cunostinta aia a ta probabil introduce niste date online si cam atat... un fel de secretara