| AvalohAlyn a întrebat:

Cat dureaza un curs de operator calculator si cat costa?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ECDL ( in jur de 500 RON )
Nu mult, depinde cat de rapid inveti...
Si ca sa te dai mare si pe langa asta sa poti face si freelancing, nu uita, pentru urmatoare lista engleza e necesara! :
Invata fundamentele de pe aplicatia SoloLearn facand cele 12 cursuri, provoaca alti utilizatori pana ajungi pe locurile de top (1-10) in tara ta (presupun Romania)
W3Schools. Invata aplicand toate alea. Apoi ia cate o certificare dand un examen pe fiecare curs (100$ bucata)
Daca nu ai banii astia brusc, gandeste-te ce fac indienii: ai invatat, fa-ti si tu un curs gratuit, cont AdSense si apoi fa aplicatii pentru Android cu diferite cursuri si monetizeaza-le punand o reclama. Fa un canal de YouTube si posteaza tutorial din tot ce prinzi. Nu uita ca primesti drept de autor pentru HowTo's si gameplay-uri (poti face si d-astea in timpul liber). Eu asa reusesc sa traiesc in tara asta mizera, poate te ajuta si pe tinewinking