| Sara2 a întrebat:

De cateva zile am cosmaruri reale, simt ca ma urmareste cineva simt ca ma alearga vad un topor portocaliu mereu simt o umbra daca inchid ochii e mereu cineva dupa mine, cum sa scp de chinul asta?

18 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Incearca sa-ti eliberezi mintea de gandurile rele.Incearca sa ai o atitudine pozitiva. Fa un drum la biserica, daca tu crezi ca te ajuta.
Pana la urma este doar imaginatia.gandul asta trebuie sa-l ai mereu happy

Răspuns utilizator avertizat
| danutza a răspuns:

Poi sigur ceva te sperie nu stiu poate te-ai uitat prea mult la filme de groaza sau ai o stare care te macina... te agita...eu de exemplu am o vara atunci cand se simte aiurea ceva in genul tau urmeaza sa se intample ceva rau.la tine sper sa fie o temere trecatoare :*

| RappK a răspuns:

In ultima vreme ai vazut vreun film horror? probabil ai o teama de ceva...supune o rugaciune inainte sa faci nanibig grinji fai cruce...sa stii k mergebatting eyelashesblushing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un psiholog bun ai incercat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa bei inainte de culcare un pahar de lapte cald. Daca nu trece... un medic. E doar neplacut, nu grav. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ce s-a intamplat pe parcursul zilei, ce fapte bune ai facut, dormi cu cineva. Daca nu trece consulta un psiholog. Eu aveam ganduri... nastrusnice... Ca cineva ma uraste si ca ar vrea sa mor sau altceva, si intr-un timp mi-au trecut. Stateam putin la PC si atunci cand mi se facea somn ma culcam si adormeam imediat.
Bafta si vise pufoase happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa cafeaua diazepamul cu vodca si iarba. odihnestete milt si fa o cura de dezintoxicare.succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e o vraja. Scrie-mi pe rozalia2583@yahoo.com mai multe despre problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice cosmar persista pina in momentul in care il infrunti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ta rogi Lui Dumnezeu, doar El te poate ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am vise asa am vorbit cu painti au zi imaginatia puternica e pre talentata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca esti mai mare sau mai mica gandeste-te la mickey mouse tom si jerry donald duck sau la cantece de leagan, oricum daca nu merge metoda asta ai metoda care nu da gresi nici o databig grinu-te la Biserica duminica si in orice post sa te spovedesti si vorbeste cu Preotul despre problema ta. Ce filme ai vazut? incearca filmele fara bataie sau actiune ci incearca ceva lin asculta muzica populara sau daca nu iti place asculta folk sau reggae sau muzica relaxanta usoara. Sper ca te-a ajutat.IN FIECARE ZI SA FACI MACAR O RUGACIUNE LA DUMNEZEU, DACA STII CREZUL E FOARTE BINE SA IL SPUI DAR DACA NU ORICE RUGACIUNE ESTE BINEPRIMITA DE DUMNEZEU.id meu cristi_privat si mailul cristi_privat@yahoo.com

| Mitss a răspuns:

Eu una sunt ma credincioasa si iti propun sa faci o vizita la biserica si sa ii spui preotului ce sa intampla, iar acesta va sti ce sa faca.
Poti sa fi mai pozitiva!? gandeste ca e doar un vis, fi calma, nu mai te uita la filme de groaza si poti vorbi si cu un psiholog.
Succes:*!

| Andrinho a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu apropiatii tai si daca nu merge mergi la o persoana care se pricepe la chestii de genul asta... un psiholog bun de preferatbig grin...succeshappy

| talk a răspuns:

Parerea mea este ...intr-o seara cheamati prietenul uitati-va la un film (comedii in general) apoi dormiti impreuna. tu fiind in bratele lui pana dimineata si gandeste-te la ce ai facut in ziua respectiva.

| daradura80 a răspuns:

Ceva droguri?