| Jack2726181818 a întrebat:

De ce acte am nevoie dacă vreau sa ma angajez în Germania?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care sunt cerintele jobului!
Daca aplici pentru muncitor necalificat in constructii, iti cer un act de identitate (buletin sau pasaport), contul bancar din Germania, unde sa-ti verse salariul si sa vorbesti germana, cat de cat, ca sa se poata intelege cu tine cand te pune sa executi ceva.

Pentru pozitii de birou, sau de inginer ori medic, ai nevoie de mai multe acte si diplome in original si traduceri legalizate, sa poti vorbi fluent germana, sa fii capabil sa sustii examene de echivalarea si la nevoie, sa mergi la curusuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sorry nu stiu sa iti raspund, dar sunt curios iar de ce @CristiDinBucuresti e mereu frustrat pe oamenii care incearca sa faca ceva

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai aici nu te angajeaza nimeni in Germania, te duci degeaba, sti macar limba germană? Sau tu ce vrei sa muncestiin Germania? Cauta ti aici serviciu unde ai casa sti limba.