| alunitzata10 a întrebat:

Dacă vreau sa ma angajez in Germania, mai este obligatoriu sa fac școala știind ( ca in abator ma angajez )?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stiind ce?

| alunitzata10 explică (pentru darrio2007):

Nu înțelegeți românește? Am vrut de la știind ca pun paranteza

| darrio2007 a răspuns (pentru alunitzata10):

Inteleg romaneste. Dar nu tu intelegi gramatica?
Dupa „stiind" trebuia sa scrii ce stii. Ce stii sa faci adică. Nu cred ca te angajeaza fara școală sau calificare, daca la asta te referi.

| Violleta2022 a răspuns:

Informatia pe care ne-ai dat-o despre tine, este insuficienta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. La măturat, nu.

| alunitzata10 explică (pentru sadrian46):

Tu te duci acolo!

| sadrian46 a răspuns (pentru alunitzata10):

Nu mă duc. Să înțelegi că fără școală în Germania te poți angaja la cules sparanghel de exemplu, asta în sezonul sparanghelului. Mai sunt câteva meserii din acestea, dar la abator trebuie calificare.