| AdrianaBacescu a întrebat:

De ce actorii precum: George Raft, Ann Sheridan, Ida Lupino, Fay Wray, William Holden, John Garfield, Carole Lombard sunt uitați de public. Au fost mai populari Gregory Peck, Jimmy Stewart, Judy Garland, Katherine Hepburn, Bette Davis decât ei. In ce fel?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Cred eu ca uitarea e normala, atunci cand trece timpul. Toti ne pierdem in negura vremurilor la un moment dat, celebritatile dainuie in amintirile mai multor oameni si pentru o mai lunga perioada decat noi, muritorii de rand, dar pana la urma sunt uitati si ei. Sincer sa fiu, eu nici nu auzisem de George Raft, Ann Sheridan, Ida Lupino, Fay Wray, William Holden, John Garfield, Jimmy Stewart, iar de Carole Lombard auzisem doar datorita povestii ei de dragoste cu Clark Gable. De Gregory Peck, Judy Garland, Katherine Hepburn, Bette Davis am auzit, dar nu sunt capabil sa-i identific, nu-i recunosc daca-i vad intr-o poza sau intr-un film. Daca oi fi vazut vreodata vreun film cu careva dintre ei, nu am stiut cine e.
Asta-i viata, chiar si Angelina Jolie, care la apogeu a fost cam echivalentul lui Carole Lombard, va fi uitata...prea putina lume va mai fi auzit de ea peste 100 de ani.winking

| AdrianaBacescu explică (pentru wildthing):

John Garfield a jucat in Postman Always Rings Twice cu Lana Turner. George Raft e mai mult amintit pentru rolurile refuzate din High Sierra si Casablanca. Fay Wray a jucat in originalul de la King Kong.

3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Cine sunt aia si cine sunt ailalti? tongue
tineretul din ziua de azi nu a auzit de Demi Moore, am pus un video cu ea facand flotari intr-o mana dupa G.I. Jane si nimeni nu a stiut cine e

| vodami92 a răspuns:

Au fost si la noi multi uitati! de exemplu aimee iacobescu ar fi una! si ar mai fi emil hossu! iurie darie! nu vorbesc de sebastian papaiani marin moraru colea rautu mircea albulescu ion besoiu amza pellea gheorghe dinica si altii! pentru ca ei de bine de rau au mai jucat cat de cat!