| AdrianaBacescu a întrebat:

De ce actorii precum: Rita Hayworth, Mae West, Jean Harlow, Jayne Mansfield, John Garfield, Cary Grant, Joseph Cotten, Ida Lupino au murit fără premii Oscar. Din ce motiv? Rolurile memoriale respins de cei de la Oscar sau din cauza experienței? In timp ce Bette Davis, Gregory Peck, Audrey Hepburn, Humphrey Bogart, Joan Crawford au murit cu premii Oscar. A fost sau nu o discriminare?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai și uitat că ai mai intrebat asta?

https://www.tpu.ro/......bestimata/

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca a fost competitia mare si au fost alesi unii mai buni,, ca sunt un numar limitat de premii, La fel cum sunt sute de muzicieni talentati, dar nici 1 la suta nu o sa aiba un Grammy.

| vodami92 a răspuns:

Nici la noi nu au luat oscarul actorii nostri mari! gheorghe dinica poftim! l-ai vazut tu pe omul asta sa i-a oscarul! din pacate nu! si ce actor a fost! cand voi mai avea unul ca el asa! niciodata! poate peste 100 sau 1000 de ani! la fel simt si pentru dem radulescu! puiu calinescu! jean constantin! nicu constantin! amza pellea! colea rautu! mircea albulescu! ion besoiu! etc! ei asta este au prins vremurile alea cu comunismul! nu trebuie judecati! am observat ca multa lume zice spune eh dar astea sunt comuniste! filmele adica! da ce vrei frate daca asa erau vremurile! sigur ca multi prefera filmele actuale! care nu sunt la fel de reusite! eu nu vad actorii actuali sa se ridice la nivelul asta! poate doar nicodim ungureanu sau olimpia melinte! ca de la ei chiar am pretentii! si mai sunt! dorel visan! horatiu malaele! etc!