| aleee5262 a întrebat:

De ce ai nevoie pentru a fi stewardessea? Trebuie sa fii sanatoasa tun, fara mici probleme banale?

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

"stewardessea"... ce e aia?!?
trebuie sa stii engleza in primul rand, no bloody exceptions
sanatoasa tun, da, dar si subtire, placuta, ingrijita, etc.
altfel nu treci de primul interviu

cat despre link-ul de mai sus, drakutz, foarte DRAKUTZ, abia ma abtin sa nu il raportez ca spam, pe aia ii doare in cot de tine si de cariera ta, tot ce vor e sa iti vanda "cursul" de "pregatire"

| MugGsPAGGHETTI a răspuns:

Cerintele sunt destul de pretentioase, te poti uita aici : https://vreausafiustewardesa.ro/cum-poti-deveni-stewardesa/