| SmokeyEye a întrebat:

De ce intrebarile banale pe care le pui aici, primesti cele mai multe raspunsuri iar la alea care chiar ai nevoie de un raspuns ( chiar ai o problema) trebuie sa astepti cu saptamanile pana sa zica cineva ceva? Chiar toata lumea intra aici de plictiseala si nu din dorinta de a ajuta pe cei care au nevoie?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Eu iti pot recunoaste ca intru din plictiseala, dar tot din plictiseala am sa-ti dau si un raspuns mai sobru... happy

Cam 95% din intrebari se repeta cu o obstinatie ce devine usor suparatoare.
Ai fost curios sa vezi cate intrebari de forma: "Am un Samsung x,..." sau "Ce e mai bun, Nokia ori LG?" gasesti zilnic pe site?
Pai NU exista telefoane in RO, cate intrebari pun astia despre telefoane! big grin
Si acesta e numai un exemplu de tematica pentru intrebari. happy
Din procentul de 95% cam 60% sunt intrebari inepte, deci mai raman niste amarate de 5 procente in care s-ar incadra chestiunile interesante.
Si acum te intreb eu, CINE crezi tu ca sta sa "sape" in TPU pentru cutiuta cu dulciuri?
Eu daca vad iar o intrebare de genul: "care-mi ghiceste numele? Fundoi!"*
(reprodus textual) big grin o mai citesc o data, fac ochii mari...si ma duuuc... laughing

Serios, suntem inecati in intrebari cretine, iar eu teme pentru acasa nu fac. happy

| Evil1nside a răspuns (pentru Darkmagic):

Ai perfecta dreptate! happy

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Stii vorba aia, la politica si fotbal toata lumea se pricepe. O tampenie orice prost sau needucat poate sa iti spuna dar sa raspunzi la o intrebare delicata si serioasa e mai complicat, trebuie sa ai unele cunostinte, eu de exemplu chiar vreau sa ii ajut pe astia de aici dar sunt multe domenii la care chiar nu ma pricep asa ca prefer sa nu ma bag, asa ca mi se pare normal ceea ce se intampla.

| PяInCєSs a răspuns:

Pentru ca nimanui nu ii pasa, toti vor fundite si amuzamenthappy Trebuie sa ne obisnuim cu indiferenta cu care suntem tratati, vazusem de curand pe un site niste fotografii in care in una din ele o mama isi maltrata copilul iar in cealalta poza de langa, un animal isi tinea la piept puiul. Stii observ ca animalele se inteleg mai bine, sa fie oare pentru faptul ca nu comunica ca noi? ca nu ii intereseaza banii si etc? ei iti raman fideli de cand ii cresti. Unde vroiam mai exact sa ajung era la faza ca si animalele sunt mai intelegatoare ca noi oamenii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca alea banale, amuzante, intrebari de trolling primesc multe raspunsuri fiindca, multi intram de plictiseala pe aici.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Raspunsurile in viata sunt date in functie de cum sunt puse intrebarile. Si mai conteaza si norocul.

| mara67 a răspuns:

Ti-ar conveni ca toata lumea sa raspunda la intrebarile tale chiar daca spun prostii?

| SmokeyEye explică (pentru mara67):

Sti - ajuti.(daca vrei)
Nu sti - nu ajuti.
Nu am zis ca ar fi bine ca toata lumea sa isi dea cu parerea. Atunci ar fi si mai mult haos aici. Si am patit sa primesc raspunsuri aiurea, de la persoane care adora doar sa comenteze, nu si sa fie de folos.

| Evil1nside a răspuns:

La intrebarea asta..stii raspunsul. happy
multi sunt for fun here!winking just for fun!

| SmokeyEye explică (pentru Evil1nside):

As avea cateva recomandari celor care cauta amuzament pe TPU.
Exista 9gag, ventriloci destui pe youtube, farse, sute de site-uri cu bancuri, comedii, bloopers, etc.

| Evil1nside a răspuns:

E oke..sunt total de acord.happy
dar fiecare face ce vrea..right? happy

| george5mh a răspuns:

1. Cred ca limba romana este foarte grea pentru unii
2.Esti la categoria "timp liber". Asta faci tu in timpul liber: te plangi ca la categoria "x" vin raspunsuri mai repede decat la "y"?
3.Nu, venim aici sa primim si sa dam ajutor, dar poate ca sunt oameni care nu stiu sa-ti raspunda la toate intrebarile fantoma. Eu incerc sa ii ajut cat de mult pot pe oameni, dar cum raspund la "Ce dedicatii sa fac?" sau "In ce an s-a construit Statuia lui Zeus?". Multi oameni nu stiu sa-ti raspunda. Problemele au nevoie, de obicei, de cineva experimentatin acea problema, si deci, cum pe TPU sunt putini specializati in acele probleme, este greu ca fix cel care stie sa-ti vada intrebarea.