| danSS a întrebat:

Care sunt simptomele ca ai avea nevoie de ochelari sau ca incepi sa ai mici probleme cu vederea?

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu mai vezi clar ce este în jurul tău, te ustură ochii apoi încep dureri de cap! Mergi la control la un oftalmolog.Nu strică chiar dacă ai vederea bună! Sănătate maximă!

| Nolkyz a răspuns:

Dureri de cap, ameteli, stari de greata chiar, oboseala, lipsa de concentrare, scaderea randamentului la invatatura chiar, nu vezi bine etc.

| Chαяtreux a răspuns:

Pai esti sensibil la lumina, vezi in ceata de la distanta/apropiere, te doare capul.

| Sabb1653 a răspuns:

Totul va începe cu dureri de cap care vor fi constante. Vei avea momente, un interval de cateva secunde, in care imaginea ti se va incetosa, exista probabilitatea de a avea si ameteli. Daca prezinti aceste simptome ar fi bine sa consulti un doctor oftalmolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare capul, ametesti te deranjeaza lumina in anumite momente si vezi in ceata
eu asa am aflatbig grin

| Deliα a răspuns:

Ai ameteli, vezi in ceata, te apropi prea mult de televizor, te dor ochii

| aleee5262 a răspuns:

Pai testeaz te acasa citind niste lucruri marunte de la distanta sau de mai aproape. Daca nu le vezi, fa ti un control si o sa ti spuna daca ai sau nu nevoie