| andreea567890123 a întrebat:

De ce Managment si Marketing sunt asa facultăți proaste?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce pui asemenea întrebări nejustificate?

| andreea567890123 explică (pentru sadrian46):

Fiindca vreau sa aflu de ce sunt facultăți proaste? Sunt clasa a11a si as vrea sa ma indrum spre o facultate si de asta tot pun astfel de intrebari..." nejustificate "

| sadrian46 a răspuns (pentru andreea567890123):

Te felicit că te preocupă din timp viitorul tău. Dar este bine să te informezi din surse competente, nu din auzite. Din - se zice că...

| andreea567890123 explică (pentru sadrian46):

Stiu. Dar tot caut pe internet chestii si nu prea gasesc asa laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreea567890123):

Pentru ca sunt specializari de umplutura, sa aiba profesorii cursuri. Unde vrei sa lucrezi cu management sau marketing? Serios acum, de ce nu cautati facultati serioase? Intra pe grupuri ale specializarilor mentionate de tine si intreaba unde lucreaza respectivii. Vei vedea cum isi pierd tinerea prin call center, supermarket sau vanzatori prin mall. Si au facultate poate chiar si master pe langa. Pentru ca sunt specializari fantoma care nu se cer pe piata muncii.

| stancuprint a răspuns:

Pentru ca asa sunt ele laughing). Am glumit cauta si tu prin Google lista facultati-lor. Asa vezi si tu ce ti se potriveste mai bine.

| xandra0301 a răspuns:

Nu sunt neaparat proaste doar ca toată lumea merge acum la Management și Marketing. Viitorul înseamnă firme, fie ele mici sau mari așa ca toți vor sa aibă diploma ca sa și poată găsi un loc de munca in acest domeniu.
Am văzut ca ești a11a și te interesezi pentru viitorul tău. Îți recomand sa mergi la resurse umane pentru ca fiecare firma are nevoie de cineva la resurse umane. Din ce am înțeles se plătește și foarte bine.
Mult succes!

| ClaudiuMadalin1999 a răspuns:

Pentru ca sunt suprasaturate.