| Swabia a întrebat:

De ce sunt avocatii zgarciti?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu cunosc 3 avocati care nu sunt deloc zgarciti happy asa ca teorie infirmata happy
mai degraba tine de persoana respectiva (nu neaparat de functie) unii oameni sunt zgarciti iar altii nu

6 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ai dreptate ca sunt zgarciti, foarte zgarciti, dar nu stiu de ce. poate viata pe care o traiesc i-a transformat in oameni zgarciti, mediul lor de activitate, poate chiar si facultatea. pot fi mai multe cauze.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pentru ca in general oamenii cu bani sunt zgarciti... iar avocatii au destul de multi bani.

Janina
| Janina a răspuns:

Am 3 avocati in familie si imi pun mereu aceasta intrebare happy

| LuS[z] a răspuns:

Pentru ca in lumea lor e foarte greu sa prinzi cate un caz bun si ei considera ca la cazul la care au muncit merita foarrte multi bani si uneori ii desconsidera pe cei care probabil ca muncesc la fel de mult ca ei. uite profa mea de ex are dreptul dar a trebuit sa se reprofileze pentru ca la noi in tar nu sunt cazuri solide si nu castiga indeajuns incat sa se intretina asa ca a mai facut si romana franceza si acum imi e profabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| mariusres a răspuns:

pentru ca oamenii care gandesc cat de cat sunt zgarciti in general. doar manelistii si gigi fecali arunca cu bani in stanga si in dreapta fara sa se gandeasca daca a doua zi le mai ramane de o paine. e vorba de