| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Cum pot găsi în job call center? A lucrat cineva? Caut ceva remote

22 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Scrie pe google remote job romanian speaker si îți va reda mai multe firme de acest gen.

| nyoentox2002 explică (pentru MihaelaDart):

Gen am primit multe emailuri, dar macar daca aveam numere de telefon! Sa ii contactez că dau mereu să aplic dar nu primesc raspunsuri

| MihaelaDart a răspuns (pentru nyoentox2002):

Si.pe Facebook sunt astfel de firme si acolo le poti lăsa nr tau de tel sa te contacteze. De obicei ei te contactează, nu tu pe ei. Soțul meu lucreaza in remote de 2 ani. Lui ii vin mereu reclame fie prin e-mail ori Facebook. Trebuie sa ai rabdare, ca sunt sigur ca daca aplici CV la.ei te contactează.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ziceai de Iasi mai devreme. Au joburi pe toate gardurile in call centere pe aici. Si iti dai seama ca cel putin la inceput nu te ia absolut nimeni remote, mai ales daca nu ai experienta in domeniu, nu?

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Acum nu mai locuiesc la Iași, eu speram că la glovo o sa fac 4000-5000 lei +bacsis așa îți convine sa plătești o chirie de 1000-1500 lei dar sa câștigi maxim 3000 lei nu îți convine, 3000 lei da daca nu plătesti chirie e ok

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Pai cit ai stat in Iasi de ai tras concluzia ca nu faci? Nu stiu exact cum o fi, dar banuiesc ca zonele si orele mai bune sunt mai greu de obtinut la inceput...

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Gen a fost bătaie de joc, la 9 dimineața mi-am început programul, la 9 și 20 mi-a apărut o comanda dublă și până le-am dus s-a terminat ora și m-am făcut doar cu 15 lei ora când trebuie sa fac cel puțin 25-30 lei ora, și eram pe scuter! chiar nu merită!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Pai stai asa breh, tu cit timp ai lucrat? Nu faci media dupa o zi de munca... bagi macar o saptamana cap-coada si dupa aia tragi concluzii.

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dar nu merita sa mor de foame! 10 lei pe comanda mi se pare bătaie de joc! chiar daca am 1 km chiar daca am 3km tot 10 lei primesc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Mie cand mi-a venit o comanda saptamana trecuta am coborit pana jos ca sa nu vina omul sa piarda timp urcind 4 etaje si avea de livrat 5 comenzi in zona. Pe doua roti, nu era cu masina. 200 pe zi nu mi se pare senzational.

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Faza este că în 8 ore nici 100 încapat nu am scos

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

OK. Si dupa o zi de asta gata, ai renuntat?

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

După 2 zile de tazz și o zi de glovo am văzut că se câștigă prost am renunțat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ah, deci n-ai vazut absolut nimic. Macar daca faceai un weekend full la fiecare. Si ca sa fie si ceva util in raspunsul meu, ca ai mai intrebat ca gagicile nu stiu ce. Nu, dude, nu esti urit sau prea inchis la culoare sau alte prostii de-astea, insa atitudinea asta delasatoare si lipsa de perseverenta sunt doua turn off-uri majore pentru orice gagica cu picioarele pe pamint.

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am zis că dacă nu fac macar 5000 lei pe lună,nu merita,că gen din banii astea plătesc și chirie și utilitati, stau și în frig, ploaie zăpadă, fac și cu vehiculul meu, faza e că nici nu prea m-am acomodat cu Iași! Parca e mai bine la Huși, adică stau la părinți și dacă îmi găsesc un job tot pe acolo ies la bani adică dacă îmi găsesc un job platit cu 2500 lei minim,e bine,nu stau nici în ploaie,vânt nici nu îmi risc viața, nici chirie nu plătesc, orașul meu e mic, nu e așa aglomerat! La Iași e nasol că dacă iei tramvai sau mergi pe jos e cam același timp, adică până aștepți tramvaiul, in timpul ăla pe jos ai și ajuns la destinațielaughingun om normal merge 5km/h iar un tramvai 10km/h
Adică e același rahat!
Și în legătură cu fetele, nu îmi mai trebuie, nu mai vreau sa aud de ele că majoritatea sunt niste neserioase care i și bat joc adică niste zdrențe! Acum 3 săptămâni m-am pus cu o fată numai că ea sta în Anglia, și mie mi-a zis că prin martie se muta in Romania, că îl are pe tacsu acolo, și am vrut ca eu să mă mut in Anglia dar e imposibil că îți trebuie multi bani că trebuie să plătesc viză și nu știu ce alte rahaturi! Am stat o data cu ea 19 ore pe un apel,adica primele zile se comporta frumos cu mine iar apoi a început să mă îndepărteze ușor ușor,și îmi răspundea foarte greu la mesaje cam o data la nu știu câte ore așteptând ca prostul și a băgat tot felul de scuze,era un băiat cu care se posta mereu aproape la story la poveste și l-am întrebat ce e cu ăsta și a zis că e varsu, și că sa vezi a început să mă îndepărteze și mai mult, dădea vina pe mine că răspund greu adica cauta motive sa se despartă de mine adică ea îmi răspundea o data in zi și când îmi răspundea eram la baie, ori mă căcam ori făceam duș și după ce am ieșit din baie am văzut mesaje de la ea că de ce nu răspund, vorbesc cu altele sau nu știu ce, adică cauta motive adica cat timp nu i-am răspuns 5-10 minute nu la câteva ori bune aducă una e 5-10 minute și alta e odată în zi! adică eu nici să mă *** nu mai aveam voie?,și ca să vezi mi-a dat block pe insta i-am dat mesaj pe Facebook și a zis de ce m-a blocat și a zis din cauza că sunt activ și nu răspund dar eu eram la baie și a zis că îmi bat joc de ea,că e jucăria mea ceva de genul! și a zis că era vrăjeală că eram la baie! apoi după aia a zis că se duce să facă dus și ca să îmi dea mesaj! apoi peste câteva minute vad la povestea la ăla care îi zicea că e var sărutandu-se cu ea,iar apoi am înnebunit când am văzut și apoi i-am sunat-o continuu și s-a enervat și a zis totul pe fața a zis că mă port prostesc că cică nu m-a înșelat că cică pe el l-a înșelat pe mine ce vrăjeală,că cică ii era sila sa îmi mai răspunda la mesaj și apoi mi-a dat block și pe Facebook! și după încet încet și-a dat arama pe fața și mi-a dat vocale jignitoare:Urâtule,negrule, jegosule stai in garsoniera aia vai de capul ei, că nu o sa pun niciodată piciorul în Anglia și rahaturi din astea! Macar de mă înșela cu unul frumos mai înțelegeam dar pe mine m-au înșelat cu unul care cele de o mie de ori mai urat de cat mine, asta e contul lui de Facebook:Unycatu D. Silviu(scrie la profil că e din Turnu Măgurele)sa vezi ce fel arata, mori de ras are urechile alea zici că e Dumbo?
Și am învățat o lecție, nu merita sa ai încredere in femei! Deci nu îmi mai trebuie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu e musai sa ai incredere, dar uneori pot ajuta sa treaca timpul mai placut, au si muierile astea un rol. Si faza cu stam o suta de ore pe apel... nu. Sa iesi in viata reala, sa petreci timp impreuna. E o mica-mare diferenta. Iar fazele astea cu nu mi-a raspuns dupa 5 minute denota o mega-imaturitate (din partea ei, in povestea ta). Si daca stateai macar 3 luni sa zici ca nu ajungi la 5000, da, dar asa... nu ai cum sa extrapolezi in baza a trei zile, efectiv n-ai cum. Majoritatea prietenilor mei din Iasi (ca si eu sunt prin Iasi de ceva vreme, lol) cu care am discutat lasa lejer 10-20 RON sau chiar mai mult livratorilor. Sau mai prinzi de-astia ca mine, care nu iti dau bacsis, dar te ajuta sa economisesti macar 5 minute ca vin sa te astepte la scara sau la strada, in loc sa te lase sa te chinui cu urcatul de 4 etaje fara lift.
P.S. Legat de motiv si inselat, cel mai probabil l-a ales pe ala fiindca nu ii acorda atita importanta cit ii acorzi tu. Asta ca sa nu zic ca e mai putin disperat ca tine, desi daca pui o gagica sa analizeze situatia, s-ar putea sa zica de tine ca esti disperat. happy

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cica m-a plăcut și acum 1 an sau 2 dar eu nu o plăceam pe ea adica nu ii dădeam importanta! mă gândesc că s-a pus cu ăla din cauză că are bani cel mai sigur, gen stau amândoi în Anglia în același oraslaughingoricum daca îți zic care e diferența dintre mine și ea razi și cu curu'de mine! Gen eu am 21 ani și ea 15, cam 6 ani diferența dintre noi 2, o să mă critici că eu cum sa mă pun cu o copilă dar efectiv nu prea am noroc la fete! și eu nu par de 21, mai mult de 16, 17 ani nu îmi dai și de asta nu am noroc de o data macar de 18 ani, eu că sa îmi iau una de 18 trebuie sa mai aștept cel puțin 5-10 ani!
De asta pe o parte mă simt confuz, nu știu dacă arat bine sau nu!crying(

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Eh, te-a placut nu-stiu-cand, acum ba te place ba nu... sa stii ca nu e de bani cit e de distanta si PERSPECTIVE. Gen ii dai aleia sentimentul ca o sa puteti avea o viata impreuna si ca o sa trageti amindoi sa progresati, sau o sa stati sa va lamentati ce grea e viata. Ah, daca adaugi si 21 vs 15, atunci mai bine las-o. Nu rid, doar ca poate deveni de plins. Pentru tine. Faci inchisoare degeaba ca ai babardit o minora... Legat de arati bine sau nu, nu iti mai bate capul de asta. Cel mai important e sa te simti bine in pielea ta asa cum esti. Stiu destui care arata vai de ei si sunt combinati cu tipe misto. Si nici macar nu rup la bani. Dar compenseaza prin a fi o companie placuta. Prin a le face sa rida, prin a inspira SIGURANTA.

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai da dar na până la vârsta legală nu făceam nimic cu ea! Și nu știu dacă ai văzut la televizor anunț:Că fetele sub 16 pot fi cu băieți cu maxim 5 ani diferența că exemplu 14 cu 19, 15 cu 20, și știu că o dată ce a făcut 16 ani merge cu orice vârstă! Dar na nu sunt genul să mă grăbesc că sa fac sex, adică na puteam să așteptlaughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Mdah, e o mare mizerie ce tot anunta astia ca si legea e fix facuta cu picioarele. Iar de la 16 ani in sus e si nu prea e. Ea suna cam asa -

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau an4l, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau an4lă comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârşită asupra unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

(3) Fapta prevăzută în alin. (1), comisă de un major cu un minor cu vârsta între 13 şi 18 ani, când majorul a abuzat de autoritatea ori influenţa sa asupra victimei, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.
=======================================
E foarte interpretabila si la latitudinea judecatorului.

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cred că s-a modificat legealaughing

| nyoentox2002 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mda,cam greu cu fetelelaughing)Macar una de 17-18 ani daca aș găsi dar și alea de 16 sunt mai dezvoltate mai ceva decât alea de 20 laughing)