| anonim_4396 a întrebat:

De curand mi-am pierdut locul de munca. Exista sansa de a gasi cat mai repede un alt loc de munca?

11 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Da, continua sa aplici cv-uri pe e-jobs, myjob, hypo.ro,e-jobs.Intr-adevar,e mai greu acum, ofertele de munca au scazut extrem de tare, dar ai rabdare.

mlm
| mlm a răspuns:

Gasesti mai greu, dar vei gasi cu siguranta, important este sa nu iti pierzi speranta.Bafta multa.

eileen
| eileen a răspuns:

Incearcarea moarte n-are, desi cu actuala situatie economica in tara mai multi sunt someri decat angajati...

cami
| cami a răspuns:

Sanse sunt, da` vezi tu mai tin si de nivelul de pregatire, experienta, varsta.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Exista. Depinde de tine, cat de repede te misti, ce pregatire ai si, nu in ultimul rand, cat de mult esti dispus sa lasi de la tine. De foame nu mor decat prostii si puturosii.

| Parintele a răspuns:

Mai repede gasesti prin cunostinte, prieteni. Cu C. V pe net o sa ajungi in sapa de lemn. Incearca pe la supermarket-uri ceva temporar ...acum depinde si de ce job vrei si ce specializare ai. ce stii sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sanse sunt, depinde de profesia care o ai si de noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pina nu faci ceva sa fie numai pentru tine oricit de greu ar fi risti sa muncesti pentru altii si riscul asta n-o sa se piarda.

| Lorenada a răspuns:

Acest lucru depinde de ce loc de munca cauti si daca te stradui si cauti in continuu o sa reusesti.

| maya23 a răspuns:

De unde esti?

| himm a răspuns:

Poti sa lucrezi la domiciliu! Intr-adevar sunt foarte foarte multe inselatorii si capcane la joburi la domiciliu! Am cautat si incercat timp de 3 si eu pana cand am invatat cu ce pot sa castig, si sa stii ca nu sunt putine, dar trebuie sa stii cum sa cauti, si trebuie sa fii serios si ambitios! Daca doresti sa lucrezi acasa te pot ajuta cu sfaturi si pot sa-ti ofer firme serioase! Trimite-mi un mesaj privat cu adresa ta de mail si putem sa vorbim!