| razvan_crisan a întrebat:

De curand mi-am pierdut locul de munca, oricum nu mi se potrivea, iar acum as vrea sa ma recalific, pe ceva in zona gastronomiei-catering-ului. Stiti unde as putea face cursuri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vrut sa intru pe un post managerial si am urmat cursul de Sef de sala de restaurant, la Centrul National de Invatamant Turistic. A tinut 3 luni si m-a costat 70 euro... a fost ok cursul, acum e ok si jobul happy

3 răspunsuri:
| Delia 75 a răspuns:

Facultatea de Alimentaţie şi Turism, din cadrul Universităţii Transilvania din Braşov sau Centrul de Training pentru Turism
Cluj Napoca
Str Horea nr 7 tel/fax 0264 432 020

Profilul de training al companiei integrează următoarele sectoare:

* gastronomie şi catering
* industrie hotelieră
* turism
* turism durabil
* dezvoltare locală
* promovare turistică.

| mihai_andon a răspuns:

Eu m-am calificat la Centrul National de Invatamant Turistic, iar pe diploma scrie Bucatar/Cofetar – Patiser. Cursul a tinut 9 luni, si costa intre 220 si 250 de Euro. Bafta!

| mirela_diaconescu a răspuns:

Eu l-am facut la S. C. Tourism, Hotel & Restaurant Consulting Group S.R.L., a durat 6 luni (2 teorie, 4 practica), si a costat 100 euro. Foarte ok!