| anonim_4396 a întrebat:

Recent am pierdut un cercel din aur prin casa..am cautat peste tot dar nu l-am gasit inca. Cum l-as putea gasi mai usor? Nu stiu daca exista vreo metodă pentru a-l gasi mai repede, dar totusi incerchappy. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă a fost pierdut în casă, nu e chiar așa rău! Asta, dacă nu a fost "aspirat", în timpul curățeniei, sau de cățel. ))
În locul tău, eu mă ghidam dupa propriul instinct. Caută-l printre haine, poate s-a agățat de ceva, când te-ai dezbrăcat (ex: puloverul pe gât/ bluza). Pe jos, în pat, în baie- unde îți piepteni părul. Dacă ai 'tras' de păr, poate că l-ai azvârlit, la câțiva metri distanță.hee hee
Scotocește în dulapuri/sertare, dar cauți numai dacă ai introdus haine, din momentul pierderii.
Trebuie să fii calmă și să ai răbdare, dacă vrei să-l recuperezi. happy

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cauta si in sacul de la aspirator. ^_^

| aumih16 a răspuns:

Daca l-ai pierdut in casa! ar trebui sa il gasesti nu!

| KiszMy a răspuns:

Poate s-a dus în canalizare.

| mistergiovany49 a răspuns:

Cauta in comert detector mic pentru metal, curent electric, lemn si foloseste-l conectat la metal. Il vei gasi!